Občanské sdružení Hrad, z.s., Lucistnice.cz ve spolupráci se Státním hradem Velhartice uspořádali druhý ročník netradiční akce.

Historické stavby skanzenu ve velhartickém podhradí byly výjimečně otevřeny a využity řemeslníky k předvádění řemesel, které ovládali původní obyvatelé těchto staveb. Z řemesel byla zastoupena: kovářství, provaznictví, košíkářství, zpracování vlny, sedlářství, tradiční tesařství. Program se též věnoval včelařství s možností zakoupení včelích produktů vč. regionálního medumedoviny.

Program doplnily komentované prohlídkamy skanzenu s představením jednotlivých řemesel, řemeslníků a včelařství.
Po celé čtyři dny akci provázely velká návštěvnost, reportáž z akce přinesl i Klatovský deník:
https://klatovsky.denik.cz/zpravy_region/ve-velhartickem-skanzenu-predstavuji-remesla-ale-i-puvod-tamnich-domku-20210704.html

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *